‚… a child who does not hear or is not allowed to use language will learn no language. ‚ – George Yule, The Study of Language

W Overseas zajęcia oparte są na połączeniu elementów wielu metod nauczania języka angielskiego, a w szczególności podejścia komunikacyjnego oraz metody bezpośredniej.

Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby zmaksymalizować komunikację w języku, którego się uczymy. Ważne jest, aby wytworzyć sobie naturalną relację pomiędzy koncepcją, czyli rzeczą lub ideą a wyrażeniem opisującym je. Dzięki temu potrafimy wyrazić myśl bez potrzeby jej tłumaczenia.

Proces uczenia w Overseas bazuje na podobnym doświadczeniu, które nabyliśmy, przyswajając nasz pierwszy język. Żeby osiągnąć ten cel używam m.in. stworzonych przeze mnie materiałów – zdjęć lub obrazków, do których dołączone są słowa bądź kolokacje. Uczniowie, rozmawiając na temat fotografii, tworzą bezpośrednie połączenie pomiędzy tym, co widzą a tym co mówią! Jest to rzecz, którą każdy rodzic robi ze swoim dzieckiem, czytając mu książeczki na dobranoc, zaspokajając jego naturalną ciekawość. Oczywiście, materiały te różnią się pod względem poziomu.

Szkoła językowa Słupsk Overseas Mecca
Szkoła językowa Słupsk Overseas Logo Roadworks